Sutjeska nije iskoristila poklon Zete, Budućnost i uz poraze sve bliže tituli

naslovna_46
arhiva
  • 13.05.2017. u 17:24

Možda najčudniji šampionat ikad viđen. Budućnost je na korak od titule zahvaljujući nespremnosti najbližih pratilaca da iskoriste beskonačnu seriju loših rezultata lidera šampionata.

I Zeta je danas skinula skalp lideru, ali zato izabranici Nikole Rakojevića nijesu uspjeli to da iskoriste i pobjedom nad Bokeljom izjednače se na tabeli sa podgričkim sastavom.

Poveli su gosti golom Denkovića u 18. Minutu, izjednačio je 13. minuta kasnije Bakrač, nakon korenra Vučića, što je bilo, ispostaviće se, konačnih 1:1.

Remi sa „bokeljima“ Sutjesku jeste približio lideru crnogorske Prve fudbalske lige, ali Budućnost na dva kola do kraja sad ima dvije utakmice na svom terenu, protiv Mladosti i Jedinstva i čini se da tu priliku podgorički tim neće ispustiti.

Sutjeski ostaje da u posljednja dva kola potvrdi ipak sjajnu polusezonu i potvrdi izlazak na evroscenu, a to će biti imperativ jer su svi njeni konkurenti danas ostvarili pobjede.

Svi rezultati:

Zeta – Budućnost 1:0

Nikola Krstović 22.

Mladost – Jedinstvo 6:2

Zoran Petrović 26, 46, 61, Mirko Raičević 38, Boris Kopitović 45, Miljan Jablan 52. – Lazar Pavićević 63, 75.

Dečić – Lovćen 1:0

Vule Vujačić 84.

Grbalj – Iskra 2:3

Vojin Pavlović 10, 88. – Armin Bošnjak 31, Mihailo Petrović-Njegoš 37, Rodoljub Paunović 77.

Petrovac – Rudar 2:1

​Igor Burzanović 44, Balša Boričić 46, Anatolii Korniichuk 90+4. – Branislav Janković 36.

Na šest kola od kraja Meridijan Prve Crnogorske fudbalske lige, fudbaleri Sutjeske zaostaju pet bodova za vodećim dvojcem, Dečićem i ekipom Budućnosti, a danas će u okviru 31. kola pokušati da pobijede Jedinstvo i zadrže šanse za neko od prva dva mjesta.
Uoči meča 30. kola Prve fudbalske lige Crne Gore između Arsenala i Sutjeske u Tivtu došlo je do incidenta u kojem su učestvovali navijači tima iz Nikšića, javlja Radio Tivat.