Sutjeska poražena u derbiju kola

dsc_0047_3
onogošt.me
  • 03.12.2016. u 14:00

Fudbaleri  Sutjeske su  poraženi danas u Pljevljima od ekipe Rudara rezultatom 1:0 u poslednjem meču jesenjeg dijela sezone.

Meč između ekipa koje su izborile plasman u polufinale Kupa Crne Gore riješen je u uvodnim minutima igre kada je postignut jedini gol u današnjem susretu.

U derbiju kola, oko 200 prisutnih gledalaca nije mnogo čekalo na prvi i jedini pogodak u meču. Lošu reakciju golmana Vladana Giljena  iskoristio je igrač domaćih Predrag Brnović i u 10. minutu donio vođstvo domaćoj ekipi, što je bio i konačan rezultat prvog dijela utakmice.

U nastavku susreta mreže su mirovale pa je rezultat ostao nepromijenjen, što je domaćoj ekipi donijelo peti trijumf u sezoni, koji su se na taj način odužili malobrojnoj publici na stadionu pod Golubinjom.

“Plavi“ će prvenstvenu pauzu provesti na petoj poziciji sa 25 osvojenih bodova, koliko ima i šestoplasirana Zeta. Skor nikšićkog prvoligaša u prvom dijelu sezone  nakon 17 odigranih utakmica je šest pobjeda, sedam neriješenih susreta i  četiri poraza.

U još tri susreta  Prve Telekom fudbalske lige koji su odigrani u popodnevnom terminu postignuti su sledeći rezultati:

Jedinstvo – Grbalj 2:2

Petrovac – Lovćen 1:0

Dečić – Zeta 2:0

Od 18.30h se igra meč  Budućnost – Bokelj,  a u nedelju od 13h je na programu poslednji meč  17. kola između Iskre i Mladosti.