Sutjeska ubjedljivo poražena od Kožuva

16923355_1151060468340186_1138565863_n
onogost.me
  • 21.02.2017. u 20:56

Košarkaški klub Sutjeska poražen je večeras od Kožuva u 3. kolu druge faze Balkanske lige u Đevđeljiji rezultatom 94:65.

Sutjeska je sa 4 vezana poena Šalića otvorila meč (0:4), a ubrzo zatim poenima Čvorovića Nikšićani su stigli do 6:3.

To je bilo posljednje vođstvo Sutjeske u prvoj dionici, razigrali su se igrači Kožuva pa je makedonska ekipa prvi kvartal završila sa prednošću od 6 poena (27:21).

Kožuv je sa 9:2 otvorio drugi period, stekavši prvi put na meču dvocifrenu zalihu (36:23).

Sutjeska nije uspjela da zaprijeti domaćinu, a raspoloženi Amerikanac Mek Nil trasirao je Kožuv do okruglih 20 poena prednosti (49:29).

Do kraja poluvremena, Sutjeska je prišla na 50:35, međutim, Dimčevski pogađa iza linije 6,75 i postavlja konačan rezultat (53:35).

I drugo poluvrijeme otvoreno je poenima Šalića, ali Sutjeska nikako nije uspijevala da pronađe pravi ritam.

Makedonci su vezali 11 poena i rezultat na semaforu u 25. minutu pokazivao je velikih 64:37.

Nalet Kožuva prekinuo je Lalić sa linije slobodnih bacanja, ali uslijedila je nova serija domaćih takođe od 11:0 (75:39).

Posljednji period bio je revijalnog karaktera, Kožuv se uspio revanširati Sutjesci slavivši sa 94:65.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Đoko Šalić sa 25 poena, pratio ga je Đoković sa 14.

Kod Kožuva, Mek Nil ubacio je 24 uz 10 asistencija, Mijović 17, te Hal 15.