Ostali sportovi

Takmičari džudo kluba Trebjesa, na juče održanom "Mladost Open" kupu u Podgorici, osvojili su sedam medalja - dvije zlatne, dvije srebrne i tri bronzane.
Među mladim generacijama džudista u Nikšiću stasavaju šampioni. To su potvrdili i za vikend na Prvenstvu Crne Gore za mlađe pionire i juniore.
Na 41. Međunarodnom turniru "Kup Mimoze", održanom u Igalu, takmičari džudo kluba Trebjesa osvojili su pet medalja – dvije zlatne, jednu srebrnu i dvije bronzane.
Crnogorski karatisti Nikola Malović i Nemanja Mikulić osvojili su bronzane medalje na turniru Serije A u Larnaki. Malović je u meču za bronzanu medalju, u kategoriji do 84 kilograma, pobijedio Muhameda Arifa Afigudima iz Malezije 5:1.
Član Karate kluba Onogošt Nikola Malović najbolji je sportista Nikšića u 2023. godini, u tradicionalnom izboru Sekretarijata za kulturu, sport, mlade i socijalno staranje.
Prvi Memorijani internacionalni džudo kup “Haris Šabotić”, održaće danas u Nikšiću, u organizaciji porodice Šabotić i njegovih prvih trenera Naila Bande, Miodraga Đurovića i Marinka Đurđevca, a uz podršku Džudo saveza Crne Gore.
Takmičari Karate kluba "Šampion" iz Nikšića ostvarili su zapažene rezultate na 14. internacionalnom karate turniru koji je u subotu održan u organizaciji KK "Bar".
Na 7. međunarodnom džudo turniru "Tivat 2023", takmičari džudo kluba Trebjesa osvojili su 15 medalja - četiri zlatne, dvije srebrne i devet bronzanih.
Na 59. internacionalnom turniru “Nagaoka kup,” koji je za vikend održan u Ljubljani, takmičari džudo kluba Akademik osvojili su 17 medalja, od čega - 7 zlatnih, 4 srebrne i 6 bronzanih.
Na Cetinju je u čast dana oslobođenja Prijestonice, održana tradicionalna ulična trka. Atletska manifestacija, koja se održava već 21 godinu, ponovo je protekla u znaku naše olimpijke Slađane Pejović, koja je trijumfovala u glavnoj trci seniorki na 4.000 metara.
Na 11. Interkontinentalnom European top judo turniru Borsa Open - Mostar, koji je okupio 26 zemalja sa tri kontinenta i na kome je učestvovalo 1.019 takmičara iz 121 kluba, takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 16 medalja od čega pet zlatnih, šest srebrnih i pet bronzanih.
Poletarci i mlađi pioniri džudo kluba "Trebjesa" na međunarodnom turniru na Cetinju osvojili su pet medalja - tri srebrne i dvije bronzane.