„Akademikov“ podmladak dominirao na dva turnira

akademik_takmicari_naslovna1
DžK Akademik
  • 08.05.2017. u 06:51

Najmlađi članovi Džudo kluba „Akademik“ imali su uspješan takmičarski vikend pošto su osvojili prva mjesta na dva turnira.

Oni su juče bili najbolji na međunarodnom turniru “Vlaznia kup”, koji je održan u Skadru.

Sa 17 medalja – devet zlatnih, sedam srebrnih i jednom bronzom bili su ispred 20 klubova iz Albanije, Kosova, Slovačke, Turske i Crne Gore.

Prva mjesta osvojili su: Đurđevac Filip – kadet, Beriša Muhamed – pionir, Delić Miljan – st. pionir, Vujović Vasilije – st. pionir, Aleksić Petar – poletarac, Miličić Balša – poletarac, Simić Marija – poletarka, Tadić Anđela – st. pionirka i Milić Slađana – kadetkinja.

Druga mjesta i srebrne medalje: Simić Mića – ml. pionir, Drašković Andrija – ml. pionir, Škuletić Vasilije – poletarac, Milinković Mihailo – ml. pionir, Tadić Luka – ml. pionir, Milatović Dušan – st. pionir i Tadić Milica – poletarka.

Bronzu je osvojio Aleksić Pavle – poletarac.

Akademik je  predstavlajlo 18 takmičara koje je predvodio trener Marinko Đurđevac.

U Albaniju su otišli sa odličnom uvertirom, jer su bili ispred ostalih I na turniru koji tradicionalno organizuje njihov klub.

Naime, Akademik Open 2017 u subotu je u Sportskom centru okupio 18 klubova, sa oko 200 takmičara.

Čak 51 medalja zasijala je za ovaj sportski kolektiv i to 21 zlatna, 11 srebrnih i 18 bronzanih.

Prva mjesta uzeli su: Damjanović Aleksandar, Golubović Vidoje, Đurđevac Bojan, Ferizi Medin, Delić Nikola, Kostić Šćepan, Abazović Aleksa, Beriša Muhamed (2), Drašković Andrija, Božović Vladimir Miličić Balša, Milinković Mihailo, Simić Marija (2), Guzina Vanja, Kilibarda Anđela, Milić Slađana, Tadić Anđela i Marković Marina.

Srebrne medalje osvojili su: Đurđevac Filip, Božović Vladimir, Aleksić Petar, Delić Miljan, Milović Matija (2), Škuletić Vasilije, Aleksić Pavle, Perutović Milovan, Mićunović Ivan i Radulović Dijana.

Treća mjesta i bronze osvojili su: Mrvošević Pero, Milatović Dušan, Krtolica David, Škuletić Dragoljub, Backović Miloš, Pištalo Vuk, Mumović Stefan, Stanjević Miljan, Šakoli Denis, Muratović Miloš, Vukićević Jakov, Tadić Milica, Karadžić Andrej, Gardašević Stefan, Tadić Luka, Simić Mića, Čvorović Petar, Daković Đorđe i Radulović Zoran.