Dominacija nikšićkih klubova na državnom prvenstvu

16426632_10208291681745342_1733461686_n
privatna arhiva
  • 29.01.2017. u 16:01

Na upravo završenom prvenstvu Crne Gore za seniore, koje je održano u Nikšiću, džudisti Akademika su potvrdili svoju dominaciju na domaćoj sceni sa devet osvojenih titula šampiona, od čega pet u muškoj i četiri u ženskoj konkurenciji.

Zlatne medalje kod dama su osvojile Milović Ivana do 52 kg, Gardašević Tamara do 57 kg, Peković Jovana do 70 kg i Milić Kristina u konkurenciji do 78 kg. U muškoj konkurenciji najbolji su bili Nikčević Vuk do 60 kg, Gardašević Nikola do 73 kg, Stanjević Predrag do 90 kg, Pantić Danilo do 100 kg i Daković Lazar u konkurenciji do 100 kg.

Pored devet zlatnih osvojene su i tri srebrne i četiri bronzane medalje. Srebrna odličja su pripala Gušić Nikoli do 73 kg, Gušić Marku do 66 kg i Raičević Novu u konkurenciji do 81 kg, dok su bronze osvojili Milić Slađana do 48 kg, Gardašević Nebojša do 81 kg, Perović Jovan do 100 kg i Peković Jovan u konkurenciji do 100 kg.

Sjajan uspjeh su napravili i džudisti Straševine predvođeni Ivanom Nikolić koja je u konkurenciji do 48 kg osvojila zlato, dok su njene klupske drugarice Anđela Milović do 52 kg, Perunović Milica i Vučinić Sanja u konkurenciji do 57 kg osvojile bronzanu medalju.

Još jedno zlato ostalo je u Nikšić zahvaljujući takmičarki Onogošta Nikić Jovani koja je bila najbolja u konkurenciji preko 78 kg.