Prvenstvo Crne Gore: Mlađi seniori „Akademika“ ispred svih

DžK Akademik
  • 15.05.2017. u 12:13

Džudo klub „Akademik“ najboji je crnogorski klub i u konkurenciji mlađih seniora.

To je potvrdilo Prvenstvo Crne Gore koje je juče održano u Podgorici.

Takmičari „Akademika“ osvojili su ukupno devet medalja od toga šest zlatnih, jednu srebrnu i dvije bronzane medalje.

Prva mjesta osvojili su: Tamara Gardašević -57kg, Jovana Peković -70kg, Kristina Milić -78kg, Marko Gušić -66kg, Danilo Pantić -100kg i Lazar Daković +100kg.

Srebrnom medaljom okitio se Novo Raičević -81kg, dok su brozana odličja uzeli Slađana Milić -48kg i Božica Đurdjevac -63kg. Nađa Vukićević osvojila je peto mjesto.

Prema riječima direktora kluba, Novice Milovića, „Akademik“ je u među mlađim seniorima opravdao očekivanja, bez obzira na smjenu generacija.

„Potvrdili smo još jednom da smo najbolji u državi. Drago mi je da smo i drugima bili inspiracija da nas dostignu čime smo ujedno podigli konkurentnost i kvalitet džudo sporta. Još jednom smo pokazali kao i za pionire, kadete, seniore i sada mlađe seniore kako se radi i ko jedini stvara kvalitet“, bio je zadovoljan Milović i čestitao takmičarima i trenerima Draganu Šćepanoviću, Marinku Đurđevcu i Predragu Stanjeviću.

„Svi skupa pokazali su kako se bori za svoj klub. Posebno se istakao Marko Gušić koji je pobijedio iskusnog Nurkovića iz DžK Ibar iz Rožaja“, dodao je Milović.

Golbal klub Nikšić sa maksimalnim učinkom, kao prvoplasirani u B grupi, izborio je plasman u finale kvalifikacionog turnira u Berlinu i nastup na finalnom turniru Lige šampiona.