Crna Gora izgubila i od Tunisa

rukomet
Ilustracija
  • 19.01.2017. u 17:31

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas od Tunisa 23:15 (8:2, 7:6 i 8:7), u utakmici posljednjeg, petog kola B grupe Mediteranskog prvenstva u Francuskoj.

Crnogorski kadeti doživjeli su peti poraz i takmičenje u grupi završili su na posljednjem mjestu.

Poraženi su i od Islanda 29:17 (10:8, 9:5 i 10:4), Italije 22:13 (5:4, 7:4 i 10:5), Argentine 21:20 (8:7, 5:7 i 8:6) i Njemačke 38:11 (12:6, 11:2 i 15:3).

Crna Gora je u dosadašnjem dijelu šampionata osvojila samo bod – za dobijenu trećinu u duelu sa Argentinom.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta.

Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda.

Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

Crnogorska selekcija u nastavku šampionata igraće večeras sa Turskom, za plasman od devetog do 12. mjesta.