“Lavice” oduvale Slovenke

lavice2
  • 16.03.2017. u 06:59

Naša ženska rukometna reprezentacija pobijedila je u Podgorici u prijateljskoj utakmici Sloveniju rezultatom 29:22.

Izabranice Dragana Adžića do ubjedljivog trijumfa došle su zahvaljujući mnogo boljoj igri u nastavku.

Slovenija je na poluvremenu zaostajala samo gol (15:14), da bi u nastavku “lavice” pokazale da su kvalitetnija reprezentacija.

Blistala je Itana Grbić, koja je sa sedam pogodaka bila najbolja u našem timu.

Jelena Despotović dala je pet, a Jasna Tošković gol manje. Sa druge strane osam golova Barbare Lazović.

Isti rivali će sjutra od 19.30 odigrati još jednu utakmicu, zatvorenu za javnost.

Izvor: CdM

Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.
Snove o četvrtom uzastopnom učešću na olimpijskim igrama Crnoj Gori je raspršio čovjek koji nam je donio jedino odličje sa najveće smotre svjetskog sporta - tim Bojane Popović je u direktnom obračunu za odlazak u Pariz poražen od Slovenije Dragana Adžića 26:30, pa će niz učešća "lavica" na OI stati na tri, a "dežela" prvi put u istoriji biti dio elite.