IDEA: Završeno online takmičenje, najviše lopti za OŠ „Milan Vuković“

idea1
Ilustracija
  • 02.03.2017. u 13:30

Osnovna škola „Milan Vuković“ iz Herceg Novog osvojila je 50 originalnih košarkaških lopti kao ubjedljivi pobjednik online takmičenja „500 lopti za buduće asove“.

Takmičenje, u kojem su učestvovale 163 škole iz svih crnogorskih gradova, organizovala je IDEA u saradnji sa Ministarstvom prosvjete i Košarkaškim savezom Crne Gore (KSCG).

Pobjednička škola osvojila je 51.435 od ukupno 201.194 glasova. Nikšićke osnovne škole „Braća Ribar“, „Ivan Vušović“ i „Olga Golović“ zauzele su četvrto, šesto i sedmo mjesto po broju prostiglih glasova.

Od 30. januara do 28. februara Facebook korisnici su imali priliku da preko aplikacije www.idea.co.me/500lopti glasaju za svoju školu i tako joj pomognu da osvoji košarkaške lopte. Pored škole „Milan Vuković“, lopte je osvojilo još 60 osnovnih škola. Zahvaljujući glasovima, 30 škola osvojilo je po 10 lopti, a škole koje su po broju glasova rangirane od 31 do 61 mjesta po pet lopti.

„Ukupno 500 lopti poklonili smo budućim košarkaškim asovima kako bi im pomogli da iskažu svoj talenat i postanu pravi asovi, koji će sjutra braniti boje Crne Gore na svjetskim košarkaškim parketima i sve nas učiniti ponosnim,“ saopšteno je iz IDEA-e.

U cilju animiranja, povezane su dvije stvari koje vole djeca – internet i igra.

„Zato nas nije iznenadilo veliko interesovanje. Podatak da su škole za svega mjesec osvojile čak 201.194 glasova, govori koliko je ovakva akcija bila potrebna našim đacima širom Crne Gore i koliko djeca zaista vole košarku,“ dodaju iz te kompanije.

Prošle godine u okviru iste kampanje takođe je poklonjeno 500 košarkaških lopti.

U saradnji sa KSCG, organizovano je takmičenje za lokalne timove IDEA Lige mladih, koja je u sedam gradova okupila preko 2.000 mladih košarkaških talenata.