Testovi sa eksterne mature će se ponovo pregledati i ocijeniti

- Autor onogost.me
- 02.06.2023. u 18:56
Ministar je primio danas predstavnike roditelja učenika koji su izvršili uvid u test iz crnogorskog-srpskog, hrvatskog, bosanskog jezika i književnosti i upoznao ih sa zaključkom Državne maturske komisije.
Iz Ministarstva su kazali da su predstavnici roditelja prihvatili predlog Vojinovića i Državne maturske komisije.
Navodi se da je Državna maturska komisija održala hitan sastanak, imajući u vidu veliki broj zahtjeva učenika za uvid u test iz CSHB jezika i književnosti na maturskom i stručnom ispitu.
“Preporučuje se Ispitnom centru da komisija za ocjenjivanje testova iz CSHB, ponovo vrednuje testove učenika koji nijesu položili ispit iz navedenog nastavnog predmeta”, navodi se u saopštenju.
Više stotina maturanata dobilo je 0 bodova iz eksternog matuskog ispita iz CSBH, navodno zbog prepisivanja.
Dio učenika koji su dobili 0 bodova iz eksternog maturskog ispita iz CSBH, navodno zbog prepisivanja, i njihovi roditelji protestovali su danas u Ispitnom centru pored Ministarstva prosvjete.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- 04.10.2023.
- u 21:29
- 0
- Društvo
- 04.10.2023.
- u 19:33
- 0
- Društvo
- 04.10.2023.
- u 18:18
- 0




