“Sokolići” bolji od Iraca

img_23092021_215101_800_x_437_pixel
fscg.me
  • 23.09.2021. u 19:52

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Republike Irske rezultatom 1:0 u drugom prijateljskom meču koji je danas odigran u Podgorici.

Naša najmlađa selekcija prikazala je dobru igru, pogotovo u drugom dijelu susreta, stvorila nekoliko izglednih prilika, jednom zatresla mrežu rivala i na pravi način se revanširala se Ircima za poraz u prvom meču koji je odigran prije dva dana.

U prvom dijelu susreta gosti iz Irske imali su terensku inicijativu koja im je donijela samo jednu priliku pred našim golom – Ike se našao u poziciji da pogodi mrežu ali je lopta nakon njegovog udarca sa desetak metara završila pored stative.

Nastavak susreta donio je bolju igru našeg tima pa je u 54. minutu viđena prva prilika u režiji „sokolića“. Stijepović je odlično „ukrao“ loptu rivalima, izašao jedan na jedan sa protivničkim čuvarom mreže ali je šutirao direktno u Elisa.

Četiri minuta kasnije Kostić se izborio za loptu u duelu sa protivnikom, poslao pas iza posljednje linije Iraca za Vuka Vlahovića koji je odlično reagovao i udarcem iskosa sa desne strane zatresao mrežu rivala.

Samo tri minuta kasnije Vlahović se našao u novoj prilici, ovog puta nakon dodavanja Stijepovića, ali je Elis odličnom intervencijom spriječio ubjedljiviju pobjedu „sokolića“.

– Danas smo, za razliku od prve utakmice, bili mnogo disciplinovaniji u igri i raduje me činjenica da su naši igrači pokazali karakter i napravili reakciju kojom su popravili utisak ostavljen prije dva dana. Nismo dozvolili protivniku da ozbiljnije zaprijeti dok smo mi u drugom poluvremenu stvorili tri situacije 1 na 1 sa golmanom od kojih smo jednu iskoristili i zasluženo slavili. Dobra igra, odličan utisak i ostvarena pobjeda moraju biti motiv igračima da još jače i bolje rade do narednog okupljanja kako bismo u mečevima sa Albanijom, koju su na programu narednog mjeseca, bili još bolji, rekao je selektor Perišić.

Izvor: fscg.me

Pripadnici nikšićke policije su, preduzimajući aktivnosti u cilju sprečavanja tzv. ulične distribucije opojnih droga na teritoriji opštine Nikšić podnijeli su prekršajne prijave protiv dva lica, kod kojih je pronađena određena količina marihuane.
Nikšićanin D.Đ. (45) uhapšen je zbog sumnje da je povezan sa nezakonitom proizvodnjom marihuane na plantaži pronađenoj u oktobru prošle godine u nikšićkom naselju Vir.