Džudisti Straševine i Trebjese uspješni u Podgorici

Džudo klub Straševina
  • 11.12.2022. u 08:00
Na Međunarodnom džudo turniru Kup oslobođenja Podgorice "19. decembar", koji je održan juče, džudisti Trebjese osvojili su treće mjesto u ukupnom plasmanu, dok je džudo klub Straševina zauzeo četvrto mjesto.

Na turniru je učestvovalo preko 500 takmičara iz 40 klubova iz Srbije, BiH, Makedonije i Crne Gore.

Takmičari džudo kluba Trebjesa osvojili su 18 medalja: tri zlatne, pet srebrnih i 10 bronzanih.

Prva mjesta osvojili su Milatović Anamarija, Šahman Sara i Pavlićević Ena.

Kruščić Luka, Zmajević Nikola, Blečić Andrija, Šundić Andrea i Butorović Miloš osvojili su drugo mjesto, dok su treće mjesto zauzeli Roćenović Vuk, Vujović Boško, Blečić Jovan, Nenezić Predrag, Jovanović Milan, Pindović Katarina, Janjušević Matija, Čabarkapa Rajko, Butorović Arsenije i Pavlićević Mia.

Džudisti Straševine osvojili su 18 medalja – pet zlatnih, pet srebrnih i osam bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Jovović Vasilisa, Ćiraković Matea, Vojičić Dejan, Kilibarda Valentina i Šutović Andrijana.

Srebrom se se okitili Janjić Una, Jauković Ognjen, Ognjenović Andrija, Anđelić Aleksa i Backović Danilo. Milić Vasilisi, Ćiraković Heleni, Ognjenović Andrei, Aleksić Anici, Milić Pavlu, Vilić Vuku, Joković Miroslavu i Eraković Jeleni pripale su bronzane medalje.

Kilibarda Valentina, takmičarka džudo kluba Straševina, proglašena je za najbolju stariju pionirku na turniru.

Drugi kvalifikacioni turnir juniorskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica odigraće se u subotu, 20. aprila, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih.
    Iz Fonda penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO) Crne Gore saopštili su da je počela isplata martovskih penzija.