Autor: Branko Čupić
22:12
10.7.2019.

Remi hrabre Sutjeske u Slovačkoj za veliku nadu pred revanš

Fudbaleri Sutjeske igrali su večeras neriješeno 1:1 protiv Slovana u gostima u prvoj utakmici 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Izabranici Nikole Rakojevića pružili su hrabar otpor prvaku Slovačke, a nagrada za to je uslijedila kada je bilo i najslađe, u posljednjem minutu meča, kada je Piksi Kojašević donio veliku radost navijačima Sutjeske,

Očekivano, od samog starta domaći tim je imao inicijativu i krenuo je agresivno ka golu "plavih", a najbolju priliku prvak Slovačke nije iskoristio u 16. minutu, kada je Da Silva lobovao Giljena, ali je akrobatski reagovao Nemanja Nedić i spasio svoju mrežu.

Deset minuta kasnije, svoje umijeće pokazao je Kojašević, odigrao dupli pas i pokušao sa distance, ali je njegov pokušao lako zaustavio Grajf. Od tog momenta Sutjeska je krenula konkretnije ka golu rivala iako nije imala prave prilike, a još jednu za domaći tim imao je Čavrić, koji šutira sa 16-17 metara, kada je Giljen spasio svoj gol.

U drugom poluvremenu viđena je mnogo agresivnija igra, mnogo više prilika, a bilo je i golova.

Sutjeska je najbolju šansu imala u 59.minutu kada je centrirao Ćetković, a glavom probao Šofranac, ali je Grajf odlično reagovao.

Kako se bližio kraj susreta domaći su bili sve agresivniji u napadu i uspijevaju da pogode, a precizan je bio Šporar u 82. minutu nakon asistencije Danijela.

Ipak, kada je izgledalo da će se meč završiti rezultatom 1:0 odličnim udarcem je Kojašević u posljednjem minutu nadoknade izjednačio i postavio konačnih 1:1.

Revanš u Nikšiću je na programu za sedam dana, kada Sutjeska imaveliku šansu da napravi najbolji rezultat u evropskim takmičenjima.

loading...

• 08:01
    17.11.2019.

Nije još prošlo ni godinu dana od kada se ugasio fudbalski klub sa kojim su se Nikšićani ponosili više od pola vijeka, a već sada drugi klub iz našeg grada, u kom rade bivši Čelikovci, obećava da može “zakoračiti” u drugoligaško društvo gdje su se “metalurzi“ takmičili prije „konačne predaje“.

• 07:40
    11.11.2019.

Sutjeska je juče na svom stadionu došla do veoma važne pobjede nakon koje je izbila na čelo tabele. “Plavi” su savladali ekipu Koma sa 2:0 u utakmici 15. kola Telekom Prve lige i sada imaju isti broj bodova kao i Iskra, odnosno dva više od Budućnosti koja ima utakmicu manje.

• 15:02
    10.11.2019.

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas ekipu Koma rezultatom 2:0 u utakmici 15. kola Prve Telekom lige.