Sigurna igra i ubjedljiva pobjeda Sutjeske protiv Petrovca

sutjeska_25_0
Milan Šapurić
  • 14.09.2019. u 15:22

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas kraj Bistrice ekipu Petrovca sa 3:0 u utakmici 7. kola Prve Telekom lige.

“Plavi” su opravdali ulogu favorita protiv tima iz Petrovca, kontrolisali situaciju na terenu većim dijelom utakmice i potpuno zasluženo došli do nova tri boda. Na Gradskom stadionu u Nikšiću viđeno je solidno prvo poluvrijeme u kom je Sutjeska imala inicijativu, ali su mreže tokom prvih 45 minuta mirovale. Božo Marković je u 26. minutu probao šutem sa distance,međutim gađao je pravo u golmana gostiju, Par minuta kasnije pokušava i Marušić, kada je lopta odbijena u korner, pa je tako otklonjena opasnost pred golom Petrovčana. U ekipi Petrovca Miloš Kalezić je bio u najizglednijoj poziciji za postizanje gola, ali je rezervni golman Nikšićana, Suad Ličina pokazao da se nalazi u dobroj formi. Najbolju šansu za aktuelnog šampiona u prvom dijelu igre imao je kapiten Božo Marković, koji je četiri minuta prije odlaska na odmor probao volej udarcem iskosa sa desne strane, ali je čuvar mreže gostiju Sava Mugoša bio na pravom mjestu. Prvu šansu u drugom poluvremenu imao je Aleksa Marušić u 55. minutu, ali je Mugoša i iz ove situacije izašao kao pobjednik. I onda u 69. minutu, nakon faula ispred kaznenog prostora Petrovca, sudija Dabanović je svirao faul, što je bila odlična prilika za Damira Kojaševića, koji je i iskoristio i prekrasnim golom donio prednost svojoj ekipi. Samo nekoliko minuta kasnije, isti igrač je na sliča način probao da postigne još jedan gol, ali je lopta otišla malo pored gola. Sa druge strane zaprijetio je Vukčević u dva navrata, ali je prvo Ličina odlično intervenisao, da bi nakon toga i odbana domaćih bila na visini zadatka. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Stefan Nikolić u 83. minutu. On se nakon jedne akcije svog tima našao sam pred golmanom Petrovca i reagovao na najbolji čanim što je šampionu donijelo prednost od 2:0, da bi isti igrač konačan rezultat postavio u drugo minutu sudijske nadoknade. “Plavi” naredni meč igraju već u srijedu, kada će u duelu 8. kola gostovati Budućnosti u Podgorici.