Sutjeska poražena, Budućnost proslavila titulu u Nikšiću

fk_sutjeska_prozivka_1
onogost.me
  • 11.04.2021. u 16:45

Fudbaleri Sutjeske poraženi su na svom terenu od Budućnosti rezultatom 0:1, u utakmici 29. kola crnogorskog šampionata. Trijumfom u Nikšiću Budućnost je i matematički obezbijedila titulu, te uspjela da odbrani šampionski naslov.

Dosta dinamičan susret odigran je na Gradskom stadionu, a pobjednik je odlučen u samom finišu golom Mijovića. Zaprijetili su gosti na samom startu, već u drugom minutu Đukanović je poslije akcije po lijevoj strani šutirao pored gola. Domaćin je potom preuzeo kontrolu nad igrom, igrao se deseti minut kada je Mihelič centrirao sa lijeve strane, Vlahović skrenuo loptu ka svom golu, ali je golman Dragojević bio priseban i otklonio opasnost. Dva minuta kasnije Osmajić šutirao “špicom”, ali pravo u golmana gostiju. Najzreliju priliku za Podgoričane u prvom dijelu susreta imao je igrač Budućnosti, Ivanović. Desetka gostiju je na pas Terzića utrčala iz drugog plana iza leđa odbrane Sutjeske, potom je Ivanović lijepo šutirao, prevario Giljena, da bi loptu sa gol linije sklonio Bulatović odličnom intervencijom. Nakon nešto mirnije igre, u 37. minutu velika prilika za Miheliča, koji je lob šut sa nekih 20 metara na prazan gol gostiju, ali spreman je bio Adžić da otkloni opasnost. U drugom poluvremenu nešto tvrđa igra na obje strane. Opet su igrači Budućnosti prvi zaprijetili, ali Terzićev pokušaj iz izgledne situacije je završio preko gola. Sutjeska je uzvratila preko Osmajića, njegov šut je odbranio Dragojević. Pokušavali su igrači domaće ekipe da stignu do gola, ali jednostavno nije bilo izglednih prilika. I kada se činilo da će igrači Sutjeske lako otkloniti opasnost uslijedio je šok u 88. minut. Dubinska lopta jednog od fudbalera Budućnosti preskočila je odbranu domaćina, Bulatović je pokušao da doda glavom Giljenu, ali Mijović je presjekao pas i rutinski matirao golmana Sutjeske za veliko slavlje gostiju. Svjesni da im trijumf donosi titulu, igrači Budućnosti su mirno priveli meč kraju, nakon čega je uslijedilo šampionsko slavlje.