Sutjeska nakon produžetka savladala Teodo

84118792_751798072011690_1435848996307337216_n
KK Sutjeska Media
  • 08.02.2020. u 19:24

U duelu 17. kola ERSTE lige košarkaši Sutjeske su večeras u gostima savladali ekipu Teoda nakon produžetka rezultatom 87:88.

Tim Zorana Glomazića bolje je otvorio meč, ali su domaći uspjeli da se vrate do isteka prvih deset minuta.

Teodo je igrao odlično i u nastavku, a Nikšićane je u igri držao večeras fenomenalni Đoković koji je do odlaska na odmor upisao 22 poena, a nakon druge dionice rezultat je bio 40:39 za domaći sastav.

Izjednačena igra viđena je i tokom treće četvrtine pa se u odlučujući dio ušlo sa rezultatom 62:62.

Tivćani su u posljednjoj dionici imali i do pet poena prednosti, ali je nakon uzbudljive završnice rezultat bio neriješen pa se ušlo u produžetke, gdje su igrači Sutjeske imali više koncentracije što im je donijelo 17. pobjedu u sezoni.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Đoković sa 34 postignuta poena, Boris Lalović je zabilježio 14, a Nikola Pavlićević osam poena. U sastavu Teoda istakao se Mijović sa 23 poena, a pratili su ga Vuković i Vučinović koji su postigli po 17 poena.