Sutjeska u neizvjesnoj završnici savladala Dinamik

_dsc1163
FOTO MM/Aba liga 2
  • 31.10.2018. u 19:56

Košarkaši Sutjeske savladali su večeras na svom parketu ekipu beogradskog Dinamika rezultatom 80:74, u utakmici 6. kola ABA 2 lige, i tako upisali četvrti trijumf ove sezone.

Napravili su plavo-bijeli na samom startu seriju 5:0 i uspije su da održavaju razliku tokom prve četvrtine pa je rezultat nakon deset minuta igre bio 20:17.

Jak otpor pružali su gosti i tokom druge četvrtine pa je viđena velika borba pod oba koša i u ovom dijelu igre, ali se na odmor otišlo sa rezultatom 44:36 u korist Sutjeske.

U trećoj dionici ekipa Zorana Glomazića je nastavila u istom ritmu i tako sačuvala prednost, a u posljednjih deset minuta ušla je sa zalihom od osam poena.

Posljednja četvrtina donijela je najviše uzbuđenja nakon što je Dinamik uspio da na 5 minuta do kraja dođe do prvog vođstva. Ipak su u presudnim momentima igrači Sutjeske imali više koncentracije i tako riješili meč u svoju korist.

Najbolji kod domaćina Pavlićević sa 27 i Spasojević sa 18 poena. Kod gostiju Stevanović je upisao 19 poena.

Naredne srijede košarkaši Sutjeske putuju u Sloveniju gdje ih dočekuje ekipa Rogaške.