Akademiku 26 medalja i dva pehara u Sarajevu; Trebjesi dva zlata i srebro

img_11102021_235758_800_x_437_pixel
Džudo klub Akademik
  • 11.10.2021. u 22:00

Na prvom Memorijalnom turniru „Miloš Ostojić” u Sarajevu, koji je okupio 937 takmičara iz devet zemalja i 57 klubova, takmičari Džudo kluba Akademik osvojili su 26 medalja od čega sedam zlatnih, deset srebrnih i devet bronzanih. Takmičari Džudo kluba Trebjesa osvojili su tri medalje.

Pored velikog broja odličja, takmičark Akademika osvojili su i pehar za najbolju ekipu u konkurenciji mlađih pionira i mlađih pionirki, te pehar za drugo mjesto u generalnom plasmanu.

Zlatne medalje su osvojili: Matunović Iva, Vukićevič Maša, Dubljević Lazar (dvije zlatne), Barović Milan (dvije zlatne), Pantić Danilo,

Srebrom su se okitili Vukićević Maša, Guzina Vanja, Simić Marija (dvije srebrne), Kruščić Dragan, Đorđije Kilibarda, Eraković Lazar, Milović Matija, Beriša Muhamed i Stanjević Predrag,

Bronzane medalje osvojili su Matunović Iva, Lješković Marija  (dvije bronzane), Guzina Vanja, Kruščić Dragan, .Kilibarda Đorđije, Barović Radovan, Beriša Muhamed i Perović Jovan.

Takmičare su predvodili treneri Đurđevac Marinko i Stanjević Predrag.

Džudisti Trebjese uzeli dva zlata i srebro

Takmičari Džudo kluba Trebjesa osvojili su tri medalje.

Zlatnim odličjima okitili su se Nikola Stanišić, u kategoriji 81 kilogram (kg) i Aleksandar Tomić u kategoriji 90 kg.

Srebro je osvojio Marko Jancer u kategoriji 81kg.