Dubrovnik: Akademiku 14 medalja

akademik
Privatna arhiva
  • 06.10.2019. u 06:09

Na međunarodnom džudo turniru “Dubrovnik 2019” za mlađe kategorije, koji je okupio 291 takmičara iz Ukrajine, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, džudisti Akademika osvojili su 14 medalja.

Naime, takmičarima nikšićkog kluba pripalo je 11 zlatnih i tri srebrne medalje.

Najuspješnija u Akademikovom timu bila je Marija Simić sa dva zlatna odličja (-28 i -32kg).

Pored nje, zlatne medalje pripale su još Milanu Baroviću (-28kg), Vanji Guzini (-32), Lazaru Erakoviću (-30), Vuku Škuletiću (-38), Nikoli Deliću (-38), Matiji Miloviću (-42), Petru Kadoviću (-46), Šćepanu Kostiću (-55) i Marini Marković (-48), koja je osvojila i srebro u kategoriji do 52 kg.

Srebrne medalje osvojili su još Đorđe Kilibarda (-27) i Pavle Aleksić (-38).

Akademikovu ekspediciju predvodili su treneri Dragan Šćepanović, Marinko Đurđevac i Rako Drobnjak.