Trebinje: Džudistima Akademika 27 medalja

dzudisti_akademika
  • 17.02.2020. u 10:08

Na 10. Memorijalnom turniru “Miloš Mrdić”, koji je u subotu održan u Trebinju i koji je okupio preko 300 takmičara iz 52 kluba i devet zemalja, takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 27 medalja od čega devet zlatnih, osam srebrnih i deset bronzanih.

Džudisti Akademika osvojili su pehar za najbolju ekipu u konkurenciji poletaraca, kao i pehar za najbolju ekipu u konkurenciji mlađih pionira.

Zlatne medalje su osvojili: Vanja Guzina – poletarka 32kg i mlađa pionirka 32kg (dvije zlatne), Marija Simić – mlađa pionirka 28kg i starija pionirka 32kg (dvije zlatne), Petrušić Mia – poletarka 36kg, Goranović Dušan – mlađi poletarac 26kg, Barović Milan – mlađi pionir 30kg, Beriša Nermin – mlađi pionir 42kg i Beriša Muhamed – stariji pionir 55kg.

Srebrom su se okitili: Mia Petrušić – mlađa pionirka 36kg, Vasilije Burić – poletarac 22kg, Stefan Gardašević – poletarac 25kg, Đorđije Kilibarda – mlađi pionir 30kg, Lazar Eraković – poletarac 31kg, Radovan Barović – poletarac 34kg, Matija Milović – stariji pionir 42kg i Luka Tadić – stariji pionir 55kg.

Bronzane medalje su osvojili: Olga Radojičić – poletarka 25kg, Marija Lješković – poletarka 25kg, Milica Tadić – mlađa pionirka 40kg, Lazar Dubljević – poletarac 25kg, Milan Barović – poletarac 28kg, Petar Čvorović – poletarac 31kg, Luka Radojičić – mlađi pionir 38kg, Nikola Delić – mlađi pionir 42kg, Aleksa Bojović – mlađi pionir 55kg i Andrija Nikčević – stariji pionir 55kg.

Takmičare su predvodili treneri Marinko Đurđevac i Predrag Stanjević a vođa puta bio je sekretar kluba Rako Drobnjak.