Crna Gora izgubila od Francuske nakon preokreta

dubljevic-fiba-1000x555_0_0_5
  • 15.08.2019. u 21:01

Košarkaši Crne Gore upisali su poraz na startu turnira u Lionu.

Nikola Vučević i društvo izgubili su od Francuske rezultatom 80:72, iako su u većem dijelu susreta bili u prednosti.

U prvom periodu ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a nakon izjednačene borbe u uvodnih deset minuta (19:19) crnogorska selekcija dominirala je u drugom kvartalu i na odmor otišla sa zalihom od sedam poena (43:36).

Naš nacionalnim tim nije ispuštao prednost tokom treće četvrtine i na ulasku u posljednju dionicu vodio je sa 59:51.

Djelovalo je da izabranici Zvezdana Mitrovića hitaju ka pobjedi, ali Francuzi su se odjednom razigrali i ekspresno preuzeli kontrolu meča u svoje ruke.

Domaći su za pet minuta završnog perioda napravili seriju 20:4 i nagovijestili trijumf.

Predvodili su ih Nikola Batum sa 18 i Evan Furnije sa 17 poena, dok su se u redovima našeg državnog tima istakli Vučević sa dabl-dabl učinkom (12p, 10s), Derek Nidam sa 11 i Bojan Dubljević sa 10 pogodaka.

Crna Gora sjutra u 18 sati igra protiv Argentine, koja je u prvom meču turniru izgubila od Brazila 89:82.