Crnogorski golbalisti sa prve pozicije idu u četvrtfinale

golbal-ep
POK
  • 01.11.2019. u 14:09

Golbal reprezentacija Crne Gore kao prvoplasirana u A grupi plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva C divizije u italijanskoj Lakvili.

Crnogorski golbalisti savladali su danas u posljednjem, petom kolu, selekciju Rumunije 8:6 i sa maksimalnim učinkom završili takmičenje u grupi.

Izabranici selektora Nikole Čurovića u dosadašnjem dijelu takmičenja savladali su Dansku 14:7, Bugarsku 15:5, Italiju 9:5 i Slovačku 11:1.

Rival Crne Gore u četvrtfinalu, danas u 15 sati i 40 minuta, biće Holandija, četvrtoplasirana selekcija B grupe.

U ostalim četvrtfinalnim parovima sastaće se: Rumunija – Mađarska, Slovenija – Danska, i Rusija – Italija.

Polufinalni, meč za treće i finale na programu su sjutra.

Plasman u viši rang izboriće tri najbolje selekcije na šampionatu.

Crnogorski golbalisti treći put nastupaju na šampionatima Evrope. Kao debitanti, septembra 2017. godine u moldavskom Kišinjevu, osvojili su srebrnu medalju i izborili plasman u B diviziju.

Prošle godine na EP B divizije u poljskom Horzovu završili su kao osmoplasirani od deset ekipa i ispali u niži rang takmičenja – C diviziju.