Ubjedljiv poraz Sutjeske, protiv Sloge za prolaz

Dragana Stjepanović/ ABA liga
  • 10.03.2023. u 20:48
Košarkaši Sutjeske ubjedljivo su poraženi od Krke 88:63 u drugom meču na "balonu" u Širokom Brijegu.

Nikšićani sada imaju skor od sedam pobjeda i pet poraza, pa će protiv Sloge u nedjelju (18) igrati odlučujući meč za plasman na Fajnal-ejt.

Ekipa Darka Vujačića je povela 9:8, ali je sve nakon toga bilo u znaku Krke.

Slovenački tim je u drugoj četvrtini imao 13 poena prednosti29:16, a na veliki odmor otišao je sa plus devet 47:38.

Sutjeska je na startu nastavka zaprijetila, prišla na minus pet (51:46), ali se Krka u posljednjih deset minuta odlijepila na plus 20 (78:58) i u laganom ritmu privela meč kraju.

Najefikasniji kod Sutjeske bio je Majkl Veders sa 19 poena. Mašan Vrbica je dodao 17, a Miloš Popović 14 poena.