“Trikolori” bolji od “ajkula” na Škveru

ajkule_foto_vuk_ilic
Vuk Ilić
  • 15.06.2021. u 17:56

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je u Herceg Novom od Francuske 8:9 u prvoj kontrolnoj utakmici prije turnira Svjetske lige.

Izabranici Vladimira Gojkovića su dobro otvorili meč, vodili 1:0 i 2:1, da bi nakon toga Francuzi preuzeli kormilo i preokrenuli u svoju korist. Gosti su već do kraja prvog kvartala vodili 3:4. “Trikolori” su povećali prednost i priveli poluvrijeme u svoju korist 4:6. Probudile su se “ajkule” u nastavku, te golovima Brguljana, Matkovića i Spaića vratili egal u meč. Ipak, za potpuni preokret nijesu imali snage, što su gosti iskoristili, poveli dva razlike u poslednjoj četvrtini, što je bila nedostižna prednost za domaćina. Najefikasniji igrač crnogorske selekcije bio je Đuro Radović sa dva postignuta gola. Na drugoj strani, kod Francuza, najraspoloženiji za igru bio je Krosila sa tri pogotka.