Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Danas polaganje kamena-temeljca za VE Gvozd

EPCG
  • Autor onogost.me
  • 20.11.2024. u 08:17
Svečano polaganje kamena-temeljca za Vjetroelektranu (VE) Gvozd biće organizovano danas, najavljeno je iz Elektroprivrede (EPCG).

Kamen-temeljac biće postavljen na lokaciji budućeg vjetroparka na Krnovskoj visoravni.

Radove na VE Gvozd, vrijedne 82 miliona eura, izvešće konzorcijum referentnih kompanija koje predvodi firma Nordex.

Instalisana snaga budućeg objekta je 54,6 megavata (MW), a prema ugovoru radovi bi trebalo da budu završeni u narednih 18 mjeseci.

Buduća VE Gvozd godišnje će proizvoditi 150 gigavat sati (GWh) električne energije.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Unija slobodnih sindikata Crne Gore najavila je protestni skup koji će biti održan sjutra u 19 časova ispred Vlade u Podgorici. Kako je saopšteno na konferenciji za medije, cilj protesta je potpisivanje novog Opšteg kolektivnog ugovora, kao i povećanje koeficijenata složenosti poslova i obračunske vrijednosti koeficijenta, čime bi se plate povećale za oko deset odsto.
    Konferencija „Crna Gora na putu zelene energetske tranzicije“, održana u hotelu Hilton u Podgorici, okupila je predstavnike institucija, energetskog sektora, međunarodnih organizacija, diplomatskog kora i stručne javnosti s ciljem razmjene iskustava i definisanja daljih koraka u procesu zelene transformacije crnogorske ekonomije.
    -->