Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Policijskim službenicima uvećanje plate do 10 odsto osnovne zarade

  • Autor onogost.me
  • 23.06.2022. u 10:18

Vlada je na današnjoj sjednici usvojila Odluku o izmjeni odluke o dodatku na osnovnu zaradu za obavljanje poslova na određenim radnim mjestima, kojom će policijskim službenicima zarada biti uvećana do 10 odsto osnovne zarade.

Kako je saopšteno iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP), odluka će stupiti na snagu danom objavljivanja u Službenom listu kako bi se povećanje što prije odrazilo na zarade policijskih službenika.

“Svjesni značaja poslova koje obavlja Uprava policije, kao i činjenice da su za mjesece april i maj umanjene zarade policijskim službenicima, MUP i Ministarstvo finansija nastojali su da se na ovaj način prevaziđe navedeno umanjenje. MUP će i u narednom periodu ulagati dodatne napore u cilju poboljšanja uslova rada za službenike, kako kroz obezbjeđivanje većih zarada tako i kroz osavremenjivanje rada”, kazali su iz ovog Vladinog resora.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Poreska uprava je u periodu od 1. januara do 31. jula 2026. godine ostvarila naplatu bruto poreskih prihoda u iznosu od 1,04 milijarde eura, što je za 83,1 milion eura ili 9 odsto više u odnosu na isti period prethodne godine.
Nove cijene goriva od ponoći. Iz Vlade su Portalu RTCG potvrdili da će smanjenje akciza ostati na snazi. Dizel će biti skuplji za šest centi, a benzin jeftiniji za dva centa.
-->