Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

U četvrtak predstavljanje projekta prevođenja Zete u Krupačko jezero

krupacc_0
Ilustracija
  • Autor onogost.me
  • 21.02.2017. u 10:01

Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) u četvrtak, 23. februara u motelu Sindčel, sa početkom u 18h, organizuje javnu prezentaciju glavnog projekta prevođenja rijeke Zete u Krupačko jezero i spajanje vještačkih akumulacija Krupac i Slano.

Prezentaciji će prisustvovati predstavnici EPCG-a, kao i projektantskog tima, članovi multidisciplinarnog tima firme ,,Medix” koji su radili na Elaboratu procjene uticaja projekta na životnu sredinu,  zatim predstavnici Komisije za ocjenu predmetnog Elaborata, koju je formirala Agencija za zaštitu životne sredine, kao i zainteresovana javnost.

Prisustvo javnosti je rezultat inicijative mještana više mjesnih zajednica okupljenih u neformalnu grupu ,,Rijeka je život” i Ekološkog pokreta ,,Ozon”, saopštili su iz te nevladine organizacije.

Takođe, oni su pozvali stručnu javnost, kolege iz civilnog sektora, zainteresovane građane koji su se javljali prethodnih mjeseci, da uzmu aktivno učešće i kroz, kako su rekli, argumentovani dijalog utiču da se rijekom Zetom upravlja na najbolji mogući način i sačuva njena prirodna ekosistemska funkcija.

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede Crne Gore Milutin Đukanović reagovao je povodom različitih ocjena koje su se posljednjih dana čule u javnom prostoru. Kazao je da ima obavezu da građanima predoči provjerljive činjenice.
Ukoliko Vlada ne donese odluku o povratu umanjenja iznosa akciza na naftne derivate, litar dizela bi od 17. avgusta mogao da bude skuplji i do deset centi.
Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede saopštilo je da je završilo obradu svih 7.389 zahtjeva za finansijsku podršku bivšim zaposlenima u drvoprerađivačkoj i šumarskoj industriji, ali da donošenje pravno valjanih rješenja zavisi od podataka Ministarstva finansija i Fonda rada o ranije izvršenim isplatama. Među pristiglim predmetima, 1.133 zahtijevaju dopunu dokumentacije, dok trenutno postoje razlozi za odbijanje 412 zahtjeva.
-->