Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

(FOTO) Vjetar čupao topole iz korijena, lomio stabla

onogost.me
  • Autor onogost.me
  • 24.09.2023. u 10:55
Jako nevrijeme koje je zahvatilo Nikšić ostavilo je za sobom pravu pustoš u blizini jezera Krupac.

Jak vjetar iz korijena je čupao topole visoke po 30-ak metara. Oboreno je desetak stabala.

 

 

Najviše stabala palo je u dijelu koncertnog prostora i na samom ulazu.

Jedan manji broj stabala oboren je na početku brane, u blizini dječijeg igrališta.

Pokidane su i žice od struje, a put koji vodi do zatvaračnice odsječen je stablima koja su pala.

Slične scene upamćene su i 2014. godine kada je vjetar ostavio pravu pustoš kraj jezera.

Kako bi obnovila taj prostor i spriječila eroziju tla, Elektroprivreda je pošumila listopadnim i četinarskim drvećem prostor duž brane. Ova površina se prostire od motela na Krupcu do zatvaračnice na drugom kraju brane.

    ,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

    Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

    Ostavi komentar

    Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

    Povezani članci

    Ustavni sud Crne Gore utvrdio je da je bivšem direktoru Uprave prihoda i carina Radu Miloševiću povrijeđeno pravo na slobodu kretanja, ocijenivši da su mu mjere nadzora duže vrijeme produžavane bez suštinskog preispitivanja njihove neophodnosti i srazmjernosti. To je četvrti put da je Ustavni sud u vezi sa mjerama nadzora utvrdio povredu njegovih prava.
    Počeli su radovi na adaptaciji sportskog poligona u nikšićkoj Osnovnoj školi „Ratko Žarić“, u okviru projekta „Nek' se čuje lopta“, kojim će biti obnovljeni tereni u pet osnovnih škola u Podgorici i Nikšiću. Za realizaciju projekta Vlada je obezbijedila gotovo pola miliona eura, a završetak radova očekuje se do početka nove školske godine.
    -->