Preminuo slikar Boško Odalović

Privatna arhiva
- Autor onogost.me
- 14.02.2018. u 07:18
Crnogorski slikar, karikaturista i pjesnik Boško Odalović preminuo je juče, u 84. godini života.
Odalović je za nezavisni nedjeljnik “Monitor” objavio preko hiljadu karikatura od njegovog osnivanja.
Bio je član Udruženja likovnih umjetnika Crne Gore, Matice crnogorske, DANU, PEN centra.
Učestvovao je na mnogim kolektivnim izložbama u zemlji i inostranstvu.
Dobitnik je mnogih nagrada, među kojima su i Trinaestojulska nagrada Crne Gore i Decembarska nagrada Titograda.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Društvo
- u
Nacionalni park Biogradska gora zatvoren je za posjetioce, zbog, kako su kazali iz NP, nevremena koje je zahvatilo prostor parka, snijega i poledice, a u cilju zaštite bezbjednosti posjetilaca i materijalnih dobara.
- 0
- Društvo
- u
Na predlog Osnovnog državnog tužilaštvu u Nikšiću, određen je pritvor D.M. koji je osumnjičen da je pretukao svoju majku, saopšteno je iz ODT-a.
- 0
- Društvo
- u
Tokom 2025. godine kroz akciju „Poštuj život, vrati oružje“ građani policiji dobrovoljno predali preko 4.100 komada oružja, više od 130.000 komada municije i preko 500 bombi, saopšteno je iz Uprave policije.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari











