“Lijepa slova” večeras u “Zahumlju”

onogost.me
- Autor onogost.me
- 25.02.2025. u 08:19
U sali Javne ustanove „Zahumlje“ večeras u 18 h čitalačkoj publici biće predstavljena knjiga ,,Lijepa slova“ autorke Tatjane Tanje Zeković.
O knjizi će govoriti profesorica Irena Ivanović i autorka, a odabrane priče iz knjige će čitati glumica Iskra Zeković.
Tatjana Tanja Zeković rođena je u Podgorici 1968. godine. Završila je francuski jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu.
Živi na Cetinju gdje je zaposlena kao profesorka francuskog i latinskog jezika u Gimnaziji. Bavi se i poslom turističkog vodiča i prevodioca. Trenutno je na master studijama italijanske književnosti i jezika.
Objavila je tri zbirke kratkih priča, eseja i novinskih članaka nazvanih ,,Lijepa slova“.
,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”
Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.
Povezani članci
- Kultura
- u
Na predlog Opštine Nikšić i Ministarstva kulture i medija, Vlada Crne Gore usvojila je na sjednici 13. septembra Informaciju o finansijskoj podršci projektu Nikšić 2030 Evropska prestonica kulture, saopšteno je iz Kancelarije Nikšić 2030 – Evropska prestonica kulture – Grad finalista.
- 0
- Društvo
- u
Pehar Memorijala „Prof. dr Vojin Nikolić“ pripao je ekipi veterana sa Cetinja koji su dobili i nagradu za fer-plej, dok su domaći Veterani Nikšića zauzeli drugo mjesto.
- 0
- Fudbal, Sport
- u
Reprezentativac Crne Gore Vasilije Adžić pokazao je klasu na najvećoj sceni - uputio je projektil u nadoknadi vremena i donio pobjedu svom Juventusu u derbiju sa Interom 4:3.
- 0
Najnoviji
Najčitaniji
Komentari
Najnoviji
Najčitaniji
Top Posts & Pages
Komentari