Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

“Novinarstvo donosi rezultat - utiče na vašu zajednicu ili društvo na najprogresivniji način”

Mladi DPS-a uređivali dvorište vrtića u Dragovoj Luci

vrtic
Privatna arhiva
  • Autor onogost.me
  • 28.08.2016. u 11:04

Mladi DPS-a iz Dragove Luke organizovali su danas akciju uređivanja dvorišta vrtića ''Bajka'' u toj Mjesnoj zajednici.

”U akciji je sređen travnjak, sakupljen otpad, ofarban kompletan mobilijar, uključujući stolarske radove i krečenje zida, koji je bio ispisan neprimjerenim porukama”, navodi se u saopštenju.

Sređivanje vrtića održano je uoči početka školske godine.

”Podmladak najjače političke partije sproveo je akciju sa ciljem stvaranja ljepšeg i ugodnijeg ambijenta za boravak naših najmlađih sugrađana, korisnika usluga vrtića ”Bajka”. Želja nam je bila da prvi susret sa vrtićem, kao i prostor za igru i druženje bude prijatan najmlađima”, dodali su iz Savjeta mladih DPS-a.

Kako navode, Mladima DPS-a Dragova Luka u akciji je pomagao i veliki broj članova i aktivista iz drugih mjesnih odbora, a među njima i reprezentativka Crne Gore u rukometu, Đurđina Jauković.

Iz Savjeta mladih te partije kažu da je ovo bila samo jedna od njihovih akcija, koje za cilj imaju očuvanje i unapređenje životne sredine, promociju volonterizma i odgovornog odnosa prema društvenoj zajednici.

”Sve naše akcije trebalo bi da navedu svakog pojedinca i sve činioce društvene zajednice na odgovorniji odnos prema prostoru, a mi kao podmladak najjače partije osjećamo najveću odgovornost i nastavićemo da djelujemo u tom pravcu”, zaključuje se u saopštenju.

 

,,Pričajmo iskreno, bez uvreda, laži i spinovanja.”​

Ovaj razgovor se vodi prema Onogoštovim pravilima. Molimo, pročitajte pravila prije ulaska u diskusiju.

Ostavi komentar

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Povezani članci

Dr Dragutin Papović saopštio je da se vicepremijer Budimir Aleksić zalaže za obnovu Stare Hercegovine te da njegova analiza „Hercegovina u planovima Crne Gore i asimilacija hercegovačkih Srba u crnogorskom državnom okviru (1878-1918)“ promoviše, kako je naveo, rasparčavanje Crne Gore. Autorski tekst Papovića prenosimo integralno.
Viši sud u Bijelom Polju potvrdio je 20. maja dvije prvostepene presude nižih sudova, kojima su tri osobe osuđene na uslovne i kazne kućnog zatvora zbog “izbornog turizma” u Šavniku, opštini u kojoj nisu završeni izbori koji su počeli u oktobru 2022. godine.
Nakon što je prošle sedmice opozicija zaprijetila blokadom Odbora za izbornu reformu, iz Pokreta Evropa sad (PES) su našem Radiju kazali da se zakon o biračkom spisku koji su predložile Demokrate može razmatrati samo pred tim skupštinskim tijelom. Iako je prijedlog stavljen na dnevni red Skupštine, Demokrate su odboru poslale urgenciju da ga razmotri po hitnom postupku. To što je zakon uvršten u dnevni red plenuma pokušaj je političkog marketinga pojedinih partija većine, kazali su nam u DPS-u. Iz Nove srpske demokratije (NSD) optužuju DPS da im ne odgovara da se konačno stvore uslovi za fer izbore.