Crna Gora ubjedljiva protiv Irana u Tbilisiju

KSCG
  • 12.08.2023. u 18:55
Košarkaši Crne Gore ubjedljivo su savladali Iran 81:66 na startu pripremnog turnira u Tbilisiju pred odlazak na Svjetsko prvenstvo.

"Crveni" su dominirali cijelim tokom utakmice, a već u prvoj četvrtini imali su u dva navrata +16 (28:12 i 30:14).

Do odlaska na odmor, izabranici Boška Radovića napravili su prednost od 24 poena (51:27), najviše zahvaljujući odbrani, pošto su u drugoj dionici primili samo 10 poena.

U posljednjoj četvrtini, Iran je uspio da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi pobjedu Crne Gore.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Nikola Vučević sa 19 poena i 14 skokova, a pratio ga je Nemanja Radović sa 14 poena i 10 skokova. Dvocifreni su bili još Marko Simonović sa 12 i Kendrik Peri sa 10 koševa.