Kadeti Sutjeske prvaci Crne Gore

13278126_10153582938727727_236482896_n
  • 23.05.2016. u 08:02

Dokaz da FK Sutjeska može imati svijetlu budućnost je rezultat koji je ove sezone ostvarila kadetska selekcija koju predvodi trener Dragan Mijanović. Oni su danas savladali na svom terenu ekipu bjelopoljskog Jedinstva rezultatom 4:2 i kolo prije kraja prvenstva obezbijedili šampionsku titulu.

Mrežu Jedinstva načeo je Vladan Bubanja već u 5. minutu, da bi na 2:0 povisio Novica Eraković u 25. Konačan rezultat prvog dijela igre postavlja Ivan Mijanović u 42. minutu, kada je povisio na 3:0. Marko Rakonjac smanjuje na 3:1 u 50. minutu, da bi u 69. Radovan Bećirović povisio na 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Enis Kriještorac golom u 80. minutu meča.

Iza izabranika trenera Mijanovića je impresivna sezona u kojoj su ostvarili 29 pobjeda, 3 utakmice su odigrali neriješeno, uz samo jedan poraz. Do kraja šampionata i odlaska na zasluženu pauzu je ostalo još jedno kolo u kojem dočekuju ekipu Grafičara, a na svoj konto su upisali 90 bodova, šest više od drugoplasirane Budućnosti. Treba napomenuti i podatak da su u predhodna 33 kola postigli 116 golova, što je u prosjeku 3.5 po utakmici, a da su golmani “plavih” svega 12 puta vadili loptu iz mreže, pa je gol razlika plus 104.