Autor: Branko Čupić
15:22
20.10.2018.

Sutjeska poražena u Petrovcu

U meču 12. kola Prve fudbalske lige Sutjeska je danas u Petrovcu poražena rezultatom 1:0 od istoimene ekipe.

Aktuelni šampion nije uspio doći do bodova pod Malim brdom iako je pokazao bolju igru od rivala u prvih 45 minuta, pa je tako upisao treći poraz u sezoni.

U prvom dijelu igre "plavi" su imali inicijativu koju nijesu uspjeli materijalizovati i pored par poluprilika, a možda najbolju imao je Stefan Lončar u 13. minutu kada je pokušao šutem sa distance, ali bez uspjeha.

Finiš prvog poluvremena obilježila je i nešto grublja igra ispred oba gola, koja je rezultirala žutim kartonom za mladog reprezentativca Lončara u 40. minutu.

Već na startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu, u odličnoj prilici našao se Marko Ćetković, ali je njegov šut zaustavio golman domaćih Stefan Popović. Šansu za Petrovčane imao je Miloš Kalezić u 55. minutu iz slobodnog udarca, međutim njegov pokušaj je završio pored desne stative Giljenovog gola.

U nastavku igre domaći su pojačavali napade prema golu gostiju, što je i rezultiralo vođstvom u 74. minutu. Nakon kornera sa lijeve strane i gužve u šesnaestercu Sutjeske, glavom je loptu zahvatio Jovan Vučinić i poslao iza leđa Giljena. U nastavku kao da su Rakojevićevi izabranici izgubili želju, pa i nije bilo prilika za izjednačenje, a rezultat je ostao nepromijenjen.

Sutjeska nakon 12 odigranih utakmica ostaje na 19 bodova i na trećoj poziciji, a u narednom kolu koje se igra 27. oktobra, na svom terenu će dočekati ekipu Rudara.

U ostalim susretima 12. kola postignuti su sljedeći rezultati:

Iskra – Zeta 1:2 (Milošević 94′ p. – Adžović 30′, 50′)
Rudar – Grbalj 0:0
Lovćen – Mornar 0:1 (Lalošević 71′)
Budućnost – OFK Titograd (16h)

• 11:27
    15.2.2019.

Nikšićanin Dejan Zarubica novi je član podgoričke Budućnosti, prenosi Portal Analitika.

• 18:29
    12.2.2019.

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas ekipu Mladosti iz Lješkopolja sa 2:0 u posljednjoj pripremnoj utakmici pred početak drugog dijela sezone.

• 08:17
    12.2.2019.

Fudbalski klub Čelik od skoro je prestao da postoji, ali doskorašnji trener kadetske ekipe Miloš Jovanović i njegov kolega, trener golmana Dragoslav Dado Joković odlučili su se da se tim, koji je imao tradiciju dužu od šest decenija. ne zaboravi tako lako, pa su pokrenuli školu fudbala sa imenom „Metalurg“.

• 14:21
    11.2.2019.

Fudbaleri Sutjeske odradili su veći dio priprema, odigrali do sada šest kontrolnih utakmica i u pet ostvarili pobjede, a prije starta drugog dijela sezone ostalo je da još u utorak izađu na teren, kada će im protivnik biti Mladost iz Lješkopolja.