Kadetska liga: Sutjeska bolja od MNE Team-a

sutjesak_i_mne_team_naslovna
kosarka.me
  • 26.04.2016. u 10:28

Košarkaši Sutjeske u okviru 11. kola kadetske Superlige savladali su ekipu MNE Team-a. Izabranici Zorana Marojevića slavili su sa 81:72.

Sutjeska je vodila u većem dijelu prve dionice, ali je MNE Team uspio da izjednači (14:14).

Kako prenosi portal kosarka.me, dobrom igrom u nastavku meča, domaćin je stekao opipljivih plus 9, pred odlazak na odmor (29:38).

Izabranici Darka Jevrića trgli su se početkom drugog poluvremena, a u finišu trećeg kvartala došli su do poravnanja.

Sutjeska je, ipak, pred odlučujućih 10 minuta otišla sa pet poena prednosti (62:67).

Uspjeli su domaći da sačuvaju prednost i zabilježe veoma važnu pobjedu, koja ima dodatnu vrijednost, ako se u obzir uzme činjenica da su najmlađi i najniži tim u Superligi, navodi kosarka.me.

Konačan rezultat glasio je 81:72.

Najefikasniji u ekipi Sutjeske bio je Andrej Vulović sa 29 poena, a pratili su ga Drašković sa 11, te Mugoša i Radulović sa po 10.

Kod MNE Team-a, Tončić je ubacio 22, dok su odlični bili i Marojević sa 15 i Bojičić sa 13.

Strijelci:

Sutjeska: Krivokapić 9, Drašković 11, Varajić 8, Vulević 29, Džaković 2, Mugoša 10, Radulović 10,

MNE Team: Marojević 15, Bojičić 13, Šljivančanin 8, Tončić 22, Buturović 4, Mrdak 6, Tošković 2