Sutjeska savladala šampiona i izborila majstoricu

55752311_400449730769501_2020504954233421824_n_1_0
Sutjeska/Foto MM
  • 17.05.2019. u 19:04

Košarkaši Sutjeske savladali su Mornar rezultatom 75:73 u drugoj polufinalnoj utakmici plej-of faze Super lige  i tako izborili majstoricu koja će odlučiti putnika u finale.

U veoma interesantnoj i do samog kraja neizvjesnoj utakmici bolji su bili izabranici Zorana Glomazića, koji su tako još jednom iskoristili prednost domaćeg terena protiv šampiona i produžili sezonu.

Barani su bili bolji rival u prve dvije četvrtine, pa je Mornar na velikom odmoru imao dvocifrenu prednost kada je na semaforu stajalo 30:41. Ipak, u nastavku su domaći košarkaši zaigrali sigurnije i već nakon treće dionice smanjili zaostatak na svega jedan poen. Nakon toga se ušlo u veoma uzbudljivih deset minuta, koji su pripali ekipi Sutjeske.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Nikola Pavlićević sa 23 poena, Draško Knežević je postigao 21, a Radosav Spasojević 11. U gostujućem sastavu najbolji su bili Nikola Rebić i Uroš Luković koji su upisali po 18 poena.

Odlučujući meč igra se u nedjelju u Baru, a pobjednik će igrati u finalu protiv Budućnosti koja je i večeras bila bolja od Lovćena.