Mladi džudisti Trebjese okitili se sa 15 medalja

Džudo klub Trebjesa
  • 26.11.2023. u 08:17
Na 7. međunarodnom džudo turniru "Tivat 2023", takmičari džudo kluba Trebjesa osvojili su 15 medalja - četiri zlatne, dvije srebrne i devet bronzanih.

Na turniru je učestvovalo 600 takmičara iz 40 klubova, iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske.

Zlatne medalje osvojili su Roćenović Vuk, Milatović Anamarija, Kerelaj Kadir i Kerelaj Amir.

Nenezić Vanja i Matijašević Matija okitili su se srebrnim medaljama.

Janjušević Matija, Pejović Vasilije, Butorović Miloš, Simanić Maksim, Kerelaj Medina, Sejda Djusa, Sejda Mirsada, Isenaj Avdulj i Isufaj Medo osvojili su bronzane medalje.

Stariji pioniri kluba u sastavu: Roćenović Vuk, Janjušević Matija, Nenezić Vanja, Matijašević Matija, Kerelaj Kadir, Isufaj Avdulj i Isufaj Medo – proglašeni su za najbolje u ovoj uzrasnoj kategoriji i osvojili pehar.

„Treba napomenuti da je Ministarstvo ljudskih i manjinskih prava pomoglo, odnosno finansiralo učešće Roma i Egipćana ovog kluba na turniru i oni su to i opravdali osvojivši sedam medalja – dvije zlatne i pet bronzanih“, kazali su iz džudo kluba Trebjesa.