Autor: Branko Čupić
09:17
17.2.2020.

"Akademičari" najbolji na prvenstvu države

Na prvenstvu države za seniore i seniorke, koje je u nedjelju održano u Podgorici, džudisti Akademika su osvojili ukupno 14 medalja.

U konkurenciji 63 takmičara iz 11 crnogorskih klubova "akademičarima" je pripalo osam zlatnih, četiri srebrne i dvije bronzane medalje.

Sa osvojenih 8 titula prvaka države, džudisti Akademika bili su ubjedljivo najbolji klub na ovom prvenstvu.

Zlatne medalje su osvojili Slađana Milić - 48kg, Nađa Vukićević - 70kg, Jovana Peković - 78kg, Slađana Milić +78kg, Vuk Nikčević - 60kg, Nikola Gušić - 81kg, Predrag Stanjević - 90kg i Danilo Pantić - 100kg.

Srebrne medalje su osvojili Marina Marković - 48kg, Miljan Delić - 60kg, Nebojša Gardašević - 81kg i Miloš Eraković +100kg, dok su se bronzanim odličjem okitili Vidoje Golubović - 73kg i Nemanja Perišić - 90kg.

Takmičare su predvodili treneri Dragana Nikolić i Marinko Đurđevac, a takmičenje je posmatrao šef stručnog štaba i selektor muške reprezentacije Dragan Šćepanović.