Poslije 41 godine aktivnog bavljenja boksom, 50 profesionalnih mečeva od kojih je dobio 36, Ratko Drašković je završio karijeru u ringu. Poslednji meč trajao je jednu rundu i bio je u duhu njegovog načina života, human – sa Darkom Miličićem, nekadašnjim košarkašom, drugim pikom na draftu NBA lige (2003), odradio je poslednju rundu.

Meč je imao humanitarni karakter – sav prihod namijenjen je porodicii Nebrigić, čija je kuća nedavno izgorjela.

“Zahvalan sam svim svojim prijateljima, braći i sestrama,svima koji su mi i finansijski pomogli tokom karijere. Mislim da sam se odužio činom donacije bubrega mojoj sestri Radmili i ovom humanitarnom večeri. Još jednom hvala svima” kazao je nakon meča Drašković.

Ratku Draškoviću zahvalila se i Radmila Raičević kojoj je čuveni bokser donirao bubreg u decembru.

Izvor: CdM/RTNK

• 09:22
    23.5.2022.

Na međunarodnom džudo turniru "Trofej Zvornika" koji je okupio oko 800 takmičara, iz više od 60 klubova, takmičari Straševine osvojili su tri medalje, jednu zlatnu i dvije srebrne.

• 08:03
    23.5.2022.

Na takmičenju “Kup Ivanova korita” veterani iz Nikšića osvojili su treće mjesto i time uspjeli da osiguraju borbu za prvo mjesto na predstojećim takmičenjima.

• 14:44
    18.5.2022.

Na Prvenstvu Crne Gore za poletarce, pionire i nade koje je u subotu održano u Nikšiću, KK Onogošt osvojio je pet medalja.

• 08:14
    18.5.2022.

Na karate prvenstvu Crne Gore za poletarce, pionire i nade koje je održano proteklog vikenda u Nikšiću, Karate klub "Šampion" okitio se sa sedam medalja.