Autor: Branko Čupić
08:09
6.10.2019.

Dubrovnik: Akademiku 14 medalja

Na međunarodnom džudo turniru “Dubrovnik 2019” za mlađe kategorije, koji je okupio 291 takmičara iz Ukrajine, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske, džudisti Akademika osvojili su 14 medalja.

Naime, takmičarima nikšićkog kluba pripalo je 11 zlatnih i tri srebrne medalje.

Najuspješnija u Akademikovom timu bila je Marija Simić sa dva zlatna odličja (-28 i -32kg).

Pored nje, zlatne medalje pripale su još Milanu Baroviću (-28kg), Vanji Guzini (-32), Lazaru Erakoviću (-30), Vuku Škuletiću (-38), Nikoli Deliću (-38), Matiji Miloviću (-42), Petru Kadoviću (-46), Šćepanu Kostiću (-55) i Marini Marković (-48), koja je osvojila i srebro u kategoriji do 52 kg.

Srebrne medalje osvojili su još Đorđe Kilibarda (-27) i Pavle Aleksić (-38).

Akademikovu ekspediciju predvodili su treneri Dragan Šćepanović, Marinko Đurđevac i Rako Drobnjak.

• 13:27
    17.2.2020.

Predsjednik opštine Nikšić Veselin Grbović danas je organizovao svečani prijem za karatistu Predraga Smolovića, koji je osvojio srebrnu medalju na prvenstvu Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore u Budimpešti.

• 12:40
    17.2.2020.

Na 10. Memorijalnom turniru “Miloš Mrdić”, koji je u subotu održan u Trebinju i koji je okupio preko 300 takmičara iz 52 kluba i devet zemalja, takmičari Džudo kluba Akademik ukupno su osvojili 27 medalja od čega devet zlatnih, osam srebrnih i deset bronzanih.

• 09:17
    17.2.2020.

Na prvenstvu države za seniore i seniorke, koje je u nedjelju održano u Podgorici, džudisti Akademika su osvojili ukupno 14 medalja.

• 08:19
    17.2.2020.

Na međunarodnom džudo turniru koji je u organizaciji DžK Leotar održan u Trebinju, takmičari Trebjese su osvojili ukupno šest medalja.