Autor: onogost.me
08:24
24.7.2021.

Jovana Peković na startu sa najboljom hrvatskom sportistkinjom

Jovana Peković imala je težak žrijeb na startu olimpijskog turnira u džudou u kategoriji do 78 kilograma.

Nikšićanku na startu takmičenja čeka Karla Prodan, najbolja sportistkinja Hrvatske u 2020. godini.

Prodan je prošle godine osvojila srebro na prvenstvu Evrope za mlađe seniore u Poreču, a potom bronzu na seniorskom prvenstvu Evrope u Pragu.

Ove godine ima drugo i treće mjesto na dva Grend slem turnira, u Taškentu i Tel Avivu.

Peković i Prodan boriće se 29. jula.

Takmičenje počinje u 11 sati po japanskom, odnosno četiri sata iza ponoći po našem vremenu.

• 07:44
    16.10.2021.

Član Karate kluba Onogošt, Nikola Malović okitio se bronzanom medaljom u seniorskoj konkurenciji na Balkanskom šampionatu u Poreču. Njegov klupska koleginica, dvanaestogodišnja Sofija Vučković takođe zauzela treće mjesto na pobjedničkom podijumu.

• 13:07
    14.10.2021.

Reprezentacija Crne Gore u golbalu učestvovaće od petka do nedjelje na turniru Espo Grand Pri u Finskoj, saopšteno je iz Paraolimpjskog komiteta Crne Gore (POKCG).

• 08:06
    12.10.2021.

Na prvom Memorijalnom turniru „Miloš Ostojić” u Sarajevu, koji je okupio 937 takmičara iz devet zemalja i 57 klubova, takmičari Džudo kluba Akademik osvojili su 26 medalja od čega sedam zlatnih, deset srebrnih i devet bronzanih. Takmičari Džudo kluba Trebjesa osvojili su tri medalje.

• 08:20
    11.10.2021.

Na turniru "Kolašinski pobjednik", koji je okupio 403 takmičara, karatisti KK Fokus i KK Šampion iz Nikšića osvojili su ukupno 18 medalja.