Poraz juniora, Nikšićani najefikasniji protiv Slovačke

KSCG
  • 26.07.2023. u 21:54
Košarkaška U18 selekcija doživjela je prvi poraz na B prvenstvu Evrope u Portugalu.

Slovačka je bila bolja od Crne Gore rezultatom 82:78.

Tako će crnogorska selekcija sa drugog mjesta u četvrtfinale.

Rival će biti reprezentacija Velike Britanije.

Izabranici Vasa Milovića večeras nijesu sačuvali koncentraciju u dramatičnoj završnici.

Odlično su počeli duel, poveli 7:0. Rival je odgovorio identičnom serijom, a do kraja perioda niko nije imao prednost veću od tri poena.

26:20 bio je naš maksimalan višak u drugoj četvrtini, ali je i rival imao do velikog odmora plus 7. Nakon 20 minuta 37:43.

Slovaci su prijetili da se odlijepe tokom treće četvrtine, imali su i devet poena prednosti, međutim dobra reakcija naših i povratak na -4 do kraja četvrtine - 56:60.

Košem Vladimira Sudara poravnali smo na 70:70 na tri i po minuta prije kraja.

Petar Radonjić je pogodio trojku,  Vasilije Todorović položio za 75:71 na dva i po minuta prije kraja.

Ipak uslijedila je serija Slovaka 11:3 za pobjedu.

Nikšićanin Vasilije Todorović je dao 17 poena, njegov sugrađanin David Mirković uz 14 poena imao je i 11 skokova i sedam asistencija. 13 poena Sudara.

Sjutra je slobodan dan, a četvrtfinalni mečevi igraju se u petak.

Iako su izuzetno oslabljeni neigranjem osam igrača koji su bili planirani, košarkaši Crne Gore su ipak morali da prikažu mnogo više na startu "Akropolis kupa". Tim Boška Radovića je bio potpuno nemoćan protiv Grčke, bez ikakve ideje kako da probije odbranu rivala, zbog čega je izgubio 86:57.