“Ajkule” poražene na startu SP

• 21.06.2022. u 21:01

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Mađarske 12:8 u grupi A na otvaranju Svjetskog prvenstva.

Pred oko sedam hiljada gledalaca na legendarnom Alfred Hajošu u Budimpešti, podmlađene “ajkule” su dobro otvorile meč protiv domaćina i jednog od glavnih favorita za zlato.

Domaćin je, nakon prvog i jedinog vođstva crnogorskih vaterpolista u trećem minutu druge četvrtine (4:3), napravio seriju od 6:0 za vođstvo od 9:4.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića sa tri vezana pogotka smanjili su na 9:7, ali je domaćin sa dva gola razriješio sve dileme oko pobjednika.

Naredni rival u četvrtak od 19.30h je Gruzija, dok je za subotu zakazan duel sa Brazilom.