Crnogorke na Evropskom prvenstvu!

crna_gora_-_albanija_4
kscg.me
  • 23.11.2016. u 19:09

Crnogorske košarkašice pobijedile su Italiju 66:57 i izborile mjesto na Evropskom prvenstvu.

Izabranice Momira Milatovića bile su na nivou u odlučujećem meču za plasman na kontinentalni šampionat. Poslije izjednačene prve četvrtine naše djevojke su predvođene Jelenom Dubljević preuzele kontrolu rezultata i do kraja nisu ispustile prednost.

Već tokom druge dionice naš tim imao je i 13 poena prednosti, ali su uporne Italijanke uspjele da se u jednom momentu spuste i na samo četiri poena minusa.

Međutim, u posljednjoj četvrtini Crna Gora je opet vratila dvocifrenu zalihu i lako privela meč kraju.

Naš nacionalni tim je osvojio drugo mjesto u grupi, upravo iza večerašnjeg rivala, što mu je bilo dovoljno da se nađe na Evropskom prvenstvu.

Ubjedljivo najbolja igračica utakmica bila je Jelena Dubljević sa 29 poena i šest skokova, 10 je dodala Iva Perovanović, devet Vučetić, a osam Jovanović.

Kod gošći 15 poena za Maki, po devet za Gorini, Doto i Zandalsini.

Crnogorske košarkašice plasirale su se četvrti put u nizu na prvenstvo Evrope.

CdM

Iako su izuzetno oslabljeni neigranjem osam igrača koji su bili planirani, košarkaši Crne Gore su ipak morali da prikažu mnogo više na startu "Akropolis kupa". Tim Boška Radovića je bio potpuno nemoćan protiv Grčke, bez ikakve ideje kako da probije odbranu rivala, zbog čega je izgubio 86:57.
Mlada ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Srbije 74:50 (21:14, 19:17, 19:11, 15:8) u prijateljskoj utakmici na Zlatiboru.