Autor: onogost.me
15:09
1.11.2019.

Crnogorski golbalisti sa prve pozicije idu u četvrtfinale

Golbal reprezentacija Crne Gore kao prvoplasirana u A grupi plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva C divizije u italijanskoj Lakvili.

Crnogorski golbalisti savladali su danas u posljednjem, petom kolu, selekciju Rumunije 8:6 i sa maksimalnim učinkom završili takmičenje u grupi.

Izabranici selektora Nikole Čurovića u dosadašnjem dijelu takmičenja savladali su Dansku 14:7, Bugarsku 15:5, Italiju 9:5 i Slovačku 11:1.

Rival Crne Gore u četvrtfinalu, danas u 15 sati i 40 minuta, biće Holandija, četvrtoplasirana selekcija B grupe.

U ostalim četvrtfinalnim parovima sastaće se: Rumunija - Mađarska, Slovenija - Danska, i Rusija - Italija.

Polufinalni, meč za treće i finale na programu su sjutra.

Plasman u viši rang izboriće tri najbolje selekcije na šampionatu.

Crnogorski golbalisti treći put nastupaju na šampionatima Evrope. Kao debitanti, septembra 2017. godine u moldavskom Kišinjevu, osvojili su srebrnu medalju i izborili plasman u B diviziju.

Prošle godine na EP B divizije u poljskom Horzovu završili su kao osmoplasirani od deset ekipa i ispali u niži rang takmičenja – C diviziju.

izvor: RTCG

loading...

• 10:04
    13.11.2019.

Kadetska reprezentacija Crne Gore minimalnim porazom od Izraela započeli su nastup na turniru preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

• 19:20
    12.11.2019.

Crnogorska vaterpolo reprezentacija savladala je Ukrajinu večeras u Nikšiću sa ubjedljivih 23:3 na startu takmičenja u Svjetskoj ligi.