Autor: Branko Čupić
22:41
11.10.2018.

Nemoćni "sokoli", Mitrović donio pobjedu Srbiji

U ne baš sjajnoj fudbalskoj predstavi, koju je međutim pratio fenomenalan ambijent na tribinama, Crna Gora je poražena od Srbije sa 0:2 u utakmici 3. kola Lige nacija.

U prvih 45 minuta Srbija je imala inicijativu i uspjela da stvori veći broj prilika, dok su "sokoli" sa druge strane imali par poluprilika, ali nijesu uspijevali da konkretnije zaprijete golu gostiju. Jedini gol postignut je u 20. minutu iz penala koji je realizovao Mitrović, a nekoliko minuta kasnije najbolju priliku u ovom dijelu igre imao je Tadić, ali nije uspio poslati loptu u gol.

U drugom poluvremenu Crna Gora je krenula konkretnije pokušavajući prije svega preko Bećiraja, ali je sve nade "sokola", da mogu do remija, ugasio Mitrović svojim drugim golom u 81. minutu.

Ovaj dio igre obilježilo je i isključenje selektora Crne Gore Ljubiše Tumbakovića zbog prigovora nakon žutog kartona koji je zaradio Janković.

Crna Gora je imala šansu preko Mugoše u finišu meča da ublaži poraz, ali je njegov šut završio pored gola.

Srbija je prva na tabeli sa 7 bodova, dva manje imaju Rumuni, a Crna Gora je treća sa 4, Litvanci su bez bodova.

Facebook komentari

• 16:39
    22.10.2018.

Selektor omladinske futsal reprezentacije Sveto Ljesar objavio je spisak igrača koji konkurišu za predstojeće prijateljske mečeve protiv Slovenije.

• 10:00
    22.10.2018.

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore igraće danas u Podgorici sa Italijom utakmicu prvog kola turnira preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

• 15:09
    19.10.2018.

Crna Gora će i u sezoni 2019/2020 imati pravo na četiri mjesta u evropskim kupovima, saopšteno je iz Evropske odbojkaške konfederacije.

• 14:01
    19.10.2018.

Selektor vaterpolo reprezentacije Crne Gore Vladimir Gojković saopštio je spisak od 14 igrača na koje računa za duel prvog kola C grupe FINA/LEN Svjetske lige sezona 2018/2019, u Evropa kup kvalifikacijama, protiv selekcije Italije u Podgorici.