Branko Vujović sa Kjelceom u finalu Lige šampiona

• 18.06.2022. u 15:31

Crnogorski rukomet imaće predstavnika u finalu Lige šampiona – Branko Vujović je u dresu Kjelcea srušio Vesprem sa 37:35 i boriće se sjutra za evropsku titulu.

Naš reprezentativac dao je važna dva gola u drugom poluvremenu, kada je poljski tim prelomio utakmicu.

Vesprem je tokom prvog dijela imao i tri gola prednosti, ali je u nastavku Kjelce bio mnogo bolji, stigao i do plus četiri i nije dozvolio rivalu da ga ugrozi u završnici.

Najefikasniji u redovima Kjelcea bio je Poljak Arkadijuš Morito sa osam golova, dok je Igor Karačić dao pet.

Sa druge strane osam pogodaka Rasmusa Laugea Šmita, sedam je dao Manuel Štrlek, a šest Petar Nenadić.

U drugom polufinalu od 18 sati igraće Kil i Barselona.