“Sokoli” poraženi u Ljubljani

FSCG
  • 20.11.2022. u 17:12
Fudbalska reprezentacija Crne Gore je poražena u posljednjoj utakmici u 2022. godini.

Bolja od “hrabrih sokola” je u pripremnom meču bila Slovenija koja je u Ljubljani slavila 1:0.

Presudio je gol Zajca u 42. minutu, nakon što u 28. nije priznat čist pogodak Stefana Mugoše kada je šutirao glavom, a lopta očigledno prešla gol-liniju.

Domaćin je bio bolji, ali je Crna Gora u finišu dobila šansu da izbjegne poraz.

Prvo je Dušan Bakić u 85. imao priliku da izjednači, odbranio je Oblak, a minut kasnije je naš tim imao penal.

Nije ga iskoristio Stefan Savić, pogodio je prečku.

Naredna akcija crnogorske reprezentacije je u martu kada počinju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Izvor: CdM

Drugi kvalifikacioni turnir juniorskog prvenstva u konkurenciji odbojkašica odigraće se u subotu, 20. aprila, u organizaciji Odbojkaškog saveza Crne Gore i Ministarstva sporta i mladih.
    Na Evropskom prvenstvu krajem godine, rukometašice Crne Gore igraće u grupi sa Rumunijom, Češkom i Srbijom, odlučeno je na žrijebu u Beču. Šampionat će se igrati od 28. novembra do 15. decembra u Austriji, Mađarskoj i Švajcarskoj.