Informacije o vremenu su trenutno nedostupne.

Sutjeska poražena u derbiju

Fudbalski savez Crne Gore
  • 06.10.2024. u 21:22
U derbiju 11. kola domaćeg fudbalskog šampionata Budućnost je slavila u Nikšiću protiv Sutjeske 1:0, a gol odluke postigao je Gašević.

Igrao se 38. minut kada je igrač Budućnosti natrčao na odbijenu loptu i zatresao mrežu Sutjeske. Na putu do gola lopta je zakačila jednog igrača domaćeg tima.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez šansi. Lopta je teško stizala do šesnaesteraca, a velika borba se vodila na sredini terena.

Sutjeska je u drugom poluvremenu preko Kalezića mogla da dođe do izjednačenja, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Nikšićani su zaprijetili još jednom preko Vlahovića, ali bez uspjeha.

U nastavku drugog poluvremena viđena je inicijativa Sutjeske, ali bez izglednih šansi za gol, dok su Podgoričani nekoliko puta pokušali da iskoriste šanse za uvećanje prednosti.

Derbi utakmica crnogorskog fudbala bila je 400. nastup za golmana Vladana Giljena u dresu nikšićkih 'plavih'.

Na drugim utakmicama 11. kola, Petrovac je kao gost na Starom Aerodromu slavio protiv Otranta 1:0, trijumf je donio Dejan Boljević koji se odlično snašao u šesnaestercu u 71. minutu.

U premijernom meču ove rudne Arsenal i Dečić su odigrali bez golova u Tivtu. Tuzani u trećem meču u nizu nisu postigli gol.

Jedinstvo je nastavilo pobjednički niz, treći trijumf zaredom i to protiv Bokelja u Kotoru 2:1 - golove za tim iz Bijelog Polja postigli su Juković u 9. i Bošnjak u 42. minutu.

Drugi trijumf u nizu zabilježio je Mornar koji je na svom terenu pobijedio Jezero 2:0 - pogađali su Zorić i Đorđević nakon odličnih kornera Vukovića.

11. kolo:

Arsenal - Dečić 0:0

Bokelj - Jedinstvo 1:2 (Čavor 64 - Juković 9, Bošnjak 42)

Otrant - Petrovac 0:1 (Boljević 71)

Mornar - Jezero 2:0 (Zorić 12, Đorđević 21)

Sutjeska - Budućnost 0:1 (Gašević 38)

Izvor: rtcg.me

1

1. Срамота каква игра.
      Дупли пас не умију одиграти,а да упуте прецизан центаршут-то јр мисаона именица.
      Да су дошли да играју после мијешања малтера ручно,разумио бих ову јаловост у игри.

Juniorski džudo miks tim Crne Gore osvojio je šampionski pehar na Prvenstvu Balkana, koje je tokom protekla dva dana održano u Olimpijskoj dvorani “Feti Borova” u Tirani.
    Posljednje kolo Prve crnogorske fudbalske lige pred reprezentativnu pauzu igra se danas, a obilježoće ga najveći derbi crnogorskog fudbala - Sutjeska će u 11. kolu u kraj Bistrice dočekati Budućnost.